Trochę więcej o warsztatach dla uczniów

    

Wiemy już kto poprowadzi warsztaty i z jakiej dziedziny. Prowadzący przesyłają nam sukcesywnie tematy i opisy tego, co chcą Wam zaproponować!

Warsztat nr 1 – Kamil Tysa, absolwent klasy dziennikarskiej, dziennikarz „Gazety Powiatowej – Wiadomości Oławskie” – dziennikarstwo

W jakiej kondycji jest prasa w dobie internetu? Gazeta to relikt przeszłości czy wciąż poważne medium? Podczas warsztatu wspólnie postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Sprawdzimy, co dziś się czyta i porównamy z tym, co czytało się jeszcze kilka lat temu. Dowiecie się, jak wygląda praca dziennikarza prasowego w praktyce. Otrzymacie odpowiedzi nawet na najbardziej nurtujące pytania. A na koniec sami wcielicie się w rolę reporterów…

Warsztat nr 2 – Mateusz Widera, absolwent klasy dziennikarskiej, student Komunikacji Wizerunkowej w IDiKS UWr – reklama

Choć z reklamami mamy styczność niemal bez przerwy, często ich nie zauważamy i szybko o nich zapominamy. Z czego to wynika? Jaka powinna być reklama, którą zapamiętają odbiorcy? W jaki sposób możemy zatrzymać ich uwagę? Aż w końcu – jak przekazać w reklamie pewne wartości, nie komunikując ich wprost? Podczas warsztatu wspólnie odpowiemy sobie na te, i inne, pytania, obejrzymy ciekawe przykłady reklam popularnych marek, a co najważniejsze – sami będziecie reklamy tworzyć!

Warsztat nr 3 – Marta Świętach, słuchaczka KKZ, technik organizacji reklamy, plastyk, pracownik Studio Reklamy „Wena” – artystyczno – graficzny

Projektowanie to nie tylko obsługa skomplikowanych programów graficznych, projekt powstaje w głowie. Proponujemy warsztat projektowania manualnego okładki książki własnej biografii. Nożyczki, ołówki, kredki, farby nie są nam obce.

Warsztat nr 4 – Paulina Kaleta, Aleksandra Kiełtyka, studentki Uniwersytetu SWPS, Creative Writing

Jeżeli uważacie, że bycie dobrym pisarzem opiera się w 100% na talencie, to jesteście w błędzie. Czym właściwie jest creative writing? Jak otworzyć umysł i pisać kreatywnie? W jaki sposób powstają teksty niepospolite i łamiące schematy? 
Warsztat nr 5 – Mateusz Starowicz, student Uniwersytetu SWPS, Design Thinking
Design thinking to innowacyjna metoda projektowa opierająca się na głębokim zrozumieniu problemów oraz potrzeb użytkowników. Zakłada ona pełną koncentrację na użytkowniku w procesie projektowym, skupiając się na zrozumieniu jego uświadomionych oraz nieuświadomionych potrzeb. Podczas warsztatu będziemy uczyć się rozwiązywania konkretnych problemów z zastosowaniem tej nowatorskiej i kreatywnej metody. 
 
Warsztaty odbędą się w pomieszczeniach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Oławie, która mieści się także w Ratuszu. Są tu czytelnie, sale konferencyjne, mediateka, Skarbiec Bajek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *